Maki to przepiękne kwiaty, cieszące się dużą popularnością i przywodzące na myśl wspomnienie letniej łąki. To także kwiat symbol.  W Polsce, za sprawą pieśni Czerwone Maki na Monte Cassino, związane nierozerwalnie z bohaterstwem polskich żołnierzy w czasie walk we Włoszech. Zaś w Wielkiej Brytanii mak to kwiat symbolizujący ofiary podczas I Wojny Światowej. Przed kilku laty właśnie maki (i to ceramiczne!) stworzyły niesamowitą instalację artystyczną przed Tower w Londynie, gdzie niemal milion tych ceramicznych kwiatów przeistoczyło się w czerwone morze, rozlewające się z tej historycznej twierdzy.

Kwiat maku to także kwiat tajemniczy, a to ze względu na drzemiące w nich właściwości narkotykowe. Na szczęście maki polne są pozbawione tych możliwości i wspaniały obraz, jakie tworzy pole usiane makami jest niezagrożony wyginięciem. Maki jako polne kwiaty to swoisty sygnał o nadejściu lata, więc zawsze wypatrujemy ich z niecierpliwością, choć za każdym razem wydaje nam się, że kwitną za krótko.

Dlatego właśnie powstały maki ceramiczne! Te nasze posiadają głęboki, hipnotyzujący i intensywny kolor. To istne maki ozdobne. Ich czerwień jest nieco nieprzewidywalna i tworzy niejednolitą barwę pełną niuansów. Głęboka barwa czerwieni dopełniana jest przez równie wyrazistą zieleń makówek. Ta główka maku po przekwitnięciu w naszej interpretacji jest zielona, co pozwala na stworzenie fantastycznych bukietów złożonych z maków i makówek. A trzeba przyznać, że o ile nasze maki ceramiczne to od dłuższego czasu flagowy kwiat kolekcji, to jednak nie wspięłyby się tak wysoko, gdyby nie towarzystwo ceramicznych makówek, zawsze wywołujących uśmiech i rozczulających.

Kolekcja maków i makówek ceramicznych składa się z kilku wariantów rozmiarowych oraz wersji wykonania. Najmniejsze maki mogą być wykonane z łodygą z drutu florystycznego lub patyka bambusowego, ale mogą także służyć jako mak magnes na lodówkę. Zaś te największe oprócz wersji kwiatu na bambusie dostępne są także w formie miseczki na drobne przedmioty.

Kilka rozmiarów i wersji pozwala na stworzenie wspaniałych bukietów o dowolnych kombinacjach – do wykorzystania zarówno jako wyjątkowe dekoracje dla domu, jak i imponujące kompozycje balkonowe czy ozdoby do ogrodu.

  • Małe Maki z Malutkimi Makówkami na drucie florystycznym świetnie sprawdzą się w jako dekoracje stołu na co dzień
  • Małe Maki w wersji na bambusie wraz z Małymi Makówkami, w nieco wyższym wazonie to doskonała ozdoba do wnętrz, ciekawie prezentująca się także jako kwiaty na komodzie
  • Średnie Maki i Makówki stworzą świetne kompozycje na balkon czy taras
  • Duże Maki i Duże Makówki nadają się do wielkich bukietów jako ozdoba na zewnątrz czy kompozycje kwiatowe w ogrodzie

Zastosowaniem nietypowym, aczkolwiek w tych czasach coraz częściej wykorzystywanym, jest ustawianie maków jako poidełka. W tym celu mniejsze wersje mogą posłużyć jako poidło dla pszczół czy owadów, zaś większe jako poidełko dla ptaków.

Maki w ogrodzie czy w domu to zawsze dobry wybór, dodający energii miejscu, które ozdabiają.

Mały Mak Mały Mak
Cena: 19,00 zł
Malutka Makówka Malutka Makówka
Cena: 12,00 zł
szt.
Średni Mak Średni Mak
Cena: 29,00 zł
szt.
Duży Mak Duży Mak
Cena: 49,00 zł
szt.
Mała Makówka Mała Makówka
Cena: 19,00 zł
szt.
Mały Mak Magnes Mały Mak Magnes
Cena: 19,00 zł
szt.
Średnia Makówka Średnia Makówka
Cena: 29,00 zł
szt.
Duża Makówka Duża Makówka
Cena: 49,00 zł
szt.
Duży Mak Miseczka Duży Mak Miseczka
Cena: 49,00 zł
szt.
Mak Matowy Mak Matowy
Cena: 15,00 zł
  • nowość
Mak Wulkaniczny Mak Wulkaniczny
Cena: 45,00 zł
szt.
  • nowość
Makówka Czarna Makówka Czarna
Cena: 12,00 zł
  • nowość
Makówka Wulkaniczna Makówka Wulkaniczna
Cena: 35,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl